دپارتمان آموزش گروه انفورماتیک توسعه شبکه پایدار

دپارتمان آموزش گروه انفورماتیک توسعه شبکه پایدار

امروزه شبکه های کامپیوتری به یکی از نیازهای مهم شرکت ها و سازمانهای بزرگ و کوچک تبدیل شده است.

فرقی نمیکند چه شرکتی با چه موضوع فعالیتی باشد، یک کارخانه تولید کفش یا یک دفتر حقوقی و وکالت، یک سازمان دولتی یا یک شرکت خصوصی تازه تاسیس؛

در حال حاضر همه شرکت ها و سازمانها بایستی برای امور جاری و اداری روزانه شان از شبکه استفاده نمایند و هر شرکتی که بیش از یک کامپیوتر داشته باشد این نیاز را حتما خواهد داشت که اطلاعات مورد نیاز و مهم شرکت را بین این کامپیوترها به اشتراک بگذارد تا هر کاربری با هر کامپیوتری در محیط فعالیت اداری بتواند در اسرع وقت به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

این نیاز یعنی به اشتراک گذاشتن منابع اطلاعاتی و داده های مورد نیاز فقط از طریق شبکه کردن تمام کامپیوترهای موجود در شرکت و اتصال آنها امکانپذیر است.

پس تقریبا تمام شرکتها و سازمانها به شخصی نیاز دارند که بتواند این شبکه را راه اندازی نماید.

اما کار به اینجا ختم نمیشود چون راه اندازی شبکه شروع این فرایند است و شرکتی که کامپیوترهای خود را به وسیله شبکه بهم متصل می نماید به مرور به خدمات دیگری نیز نیازمند خواهد شد!

پس از راه اندازی شبکه این شرکت ها نیاز به متخصصی خواهند داشت که بتواند این شبکه را پشتیبانی نموده و در صورت بروز هر مشکلی در اسرع وقت آن را برطرف کند! وقتی این کامپیوترها به اینترنت وصل شوند این شبکه داخلی به بزرگترین شبکه جهانی یعنی اینترنت متصل شده و نیاز و دغدغه جدیدی ایجاد می شود به نام امنیت!

این شرکت ها به کسی نیاز خواهند داشت که علاوه بر توانایی رفع مشکلات شبکه بتواند امنیت اطلاعات و داده هایی که در این شبکه به اشتراک گذاشته شده را تامین نماید!

گروه انفورماتیک توسعه شبکه پایدار یکی از برترین آموزشگاه های استان در زمینه دوره های شبکه و امنیت شبکه در تمامی ایام سال برگزار می نماید و با داشتن اساتید بسیار مجرب و همچنین لابراتورهای آموزشی مجهز توانسته مهارتهای ارزشمند شبکه را به بسیاری از علاقه مندان و جوانانی که دغدغه اشتغال داشته اند ارائه نماید.

به نحوی که امروزه تعداد زیادی از متخصصان دوره های شبکه و امنیت شبکه شاغل در شرکت ها و سازمانهای ایرانی دانش آموخته این آموزشگاه هستند.

قبل از اینکه به معرفی دوره های شبکه بپردازیم، بهتر است ابتدا نگاهی داشته باشیم به اهمیت شبکه و بازار کار آن. طبق آمار جهانی، بازار کار حوزه شبکه و سیستم های کامپیوتری تا سال ۲۰۲۲ میلادی، ۱۲ درصد رشد خواهد داشت.

افراد شاغل در حوزه IT و شبکه، همواره از درآمد قابل توجهی برخوردار بوده اند. با توجه به اینکه در سال های اخیر، شاهد رشد سریع و فوق العاده ای در حوزه فناوری اطلاعات بودیم، فرصت های شغلی فراوانی نیز در این حوزه ایجاد شده است.

این اتفاق، خبر از آینده شغلی مناسب برای افراد فعال در حوزه IT و شبکه می دهد.

دولت آمریکا در سال ۲۰۰۸ نیاز به ۴۰ هزار متخصص CCIE داشته در حالیکه فقط ۱۵ هزار نفر در کل دنیا دارای مدرک CCIE بودند!

بنابراین شرکت ها و سازمان های آمریکایی برای تأمین نیروی کاری مورد نیازشان، اقدام به جذب متخصصین شبکه از تمام نقاط دنیا نمودند و شرایط کاری عالی با سطح درآمد بالا و همچنین حق شهروندی را برای آنها فراهم کردند. این موضوع هر سال ممکن است تکرار شود. دنیای فناوری اطلاعات، هر لحظه در حال پیشرفت بوده و نیاز جهان به متخصصین IT تمام نشدنی است!

آشنایی با مدارک شبکه سیسکو و میکروتیک جهت ورود به بازار کار

مدارک شبکه سیسکو و میکروتیک

مدارک مربوط به شبکه معمولاً با نام برندهای فروشنده تجهیزات شبکه یا کمپانی های مشهور شبکه نامگذاری شده اند. این دوره ها بر اساس گستردگی و میزان پوشش مطالب، به سطوح مختلفی مانند مقدماتی، متوسط و متخصص تقسیم می شوند و برای طی مسیر آموزش، دانش پذیر می بایست از سطح مقدماتی شروع کرده و به تدریج به بالاترین سطح برسد.

مدارک شبکه سیسکو و میکروتیک

گروه انفورماتیک توسعه شبکه پایدار

تلفن پشتیبانی: 35545868 - 041